Region

Užičani nagrađeni u Pančevu

AUTOR | uzickarepublikapress.rs

Pancevo
17.04.2017.

Ognjen Milutinović i Uroš Bojić, učenici Umetničke škole iz Užica nagrađeni na književnom i likovnom konkursu koje je Regionalni centar za talente “Mihailo Pupin” iz Pančeva drugu godinu zaredom organizovao  za sve učenike osnovnih i srednjih škola iz Srbije.

Književni konkurs pripada kategoriji većih umetničkih literarnih konkursa, a učešće je uzelo 118 osnovnih škola, odnosno 580 učesnika koji su poslali 632 rada. Među srednjoškolcima takmičila su se 322 učesnika iz 62 škole koja su konkurisala sa ukupno 543 rada.

U komisiji koja je ocenjivala književne radove sedeli su Jelena Žurić, dr Jelena Angelovski i pesnik Bojan Vasić.  Oni su odlučili da se Ognjenu Milutinoviću iz Umetničke škole u Užicu za rad “Popodnevna kafa”  dodeli treća nagrada.

Tročlani likovni žiri među 3360 radova iz 587 osnovnih i srednjih škola u Srbiji drugu nagradu dodelio je Urošu Bojiću, učeniku Umetničke škole za “Pejzaž” u tehnici linorez. U obrazloženju žirija se navodi da je mentorka Jelena Guskić- Petrović.

 

Celokupan spisak nagrađenih na 15. Književnom konkursu učenika Srbije

Osnovna škola:

Prva nagrada – Ognjen Terzin, “Sofija“, OŠ Žarko Zrenjanin, Kikinda
Druga nagrada – Sunčica Rosić, „Orhideje i kolači“, OŠ Isidora Sekulić, Beograd; mentor: Ivana Lazarević
Treća nagrada – Ana Džunić, „Ona nije“, 6.r, OŠ Desanka Maksimović, Kovin; mentor: Olgica Petković

Srednja škola:

Prva nagrada – Emilija Jović, „Bio je jul“, Požarevačka gimnazija, Požarevac
Prva nagrada – Jelena Mićić, 1.r, „Gnezdo“, Gimnazija Bora Stanković, Niš; mentor Ana Stevanović
Treća nagrada – Dušan Mitić, „Nisu kapljice na prozoru već pukotine“, Gimnazija Bora Stanković, Bor; mentor: Sandra Valić
Treća nagrada – Ognjen Milutinović, „Popodnevna kafa“, Umetnička škola Užice,Užice

Pored diploma dodeljuju se i novčane nagrade za osnovce u iznosu od po 4.000, 3.000 i 2.000 dinara.

 

Celokupan spisak nagrađenih na 15. Likovnom konkursu učenika Srbije

Osnovna škola:

Prva nagrada – Mira Milosavljević, crtež, 5.r, OŠ Đorđe Natošević, Novi Sad; mentor: mr Sava Stankov
Druga nagrada – Katarina Ilić, kombinovana tehnika, 6.r, OŠ Jovan Aranđelović,Crvena Reka
Treća nagrada – Ljubica Novakov, akvarel „Pejzaž“, 7.r, OŠ Miroslav Antić Mika,Pančevo
Treća nagrada – Anđela Lazić, „Klovnovi“, 8.r, OŠ Vera Radosavljević, Negotin; mentor: Sanja Radosavljević

Srednja škola:

Prva nagrada – Nikola Savić, suva igla „Bandera“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković
Druga nagrada – Anja Ivković, linogravura „Najbolji prijatelj“, Umetnička škola Niš,Niš; mentor: Ivana Stanković
Druga nagrada – Uroš Bojić, linorez „Pejzaž“, Umetnička škola Užice, Užice; mentor: Jelena Guskić Petrović
Treća nagrada – Vanja Radojičić, linogravura „Bicikl“, Umetnička škola Niš, Niš; mentor: Ivana Stanković

Pored diploma  i srednjoškolcima se dodeljuju i novčane nagrade u iznosu od po 5.000, 3.500 i 2.000 dinara.

Smotra umetničkih radova, kada će biti i dodeljene nagrade nagrađenim učesnicima, održaće se polovinom maja u Gradskoj biblioteci Pančevo, a tačan termin održavanja Smotre biće saopšten nakon Uskršnjih praznika.