Stiže kalendarsko leto
Za stanovnike severne Zemljine polulopte u nedelju, 21. juna u 10 časova i 24 minuta počinje leto, dok istovremeno stanovnicima južne polulopte stiže zima, saopštilo je Astronomsko društvo “Ruđer Bošković”.
Na dan kada počinje leto, Sunce u Beogradu izaći će u 4 časa i 51 minut, a zaći u 20 časova i 27 minuta. To znači da će obdanica trajati 15 časova i 36 minuta, a noć 8 časova i 24 minuta.
Tog dana Sunce pravi svoj najveći dnevni luk iznad horizonta, izlazi na severoistoku, na jugu dostiže najveću visinu iznad horizonta tokom godine, a zalazi na severozapadu.